• Polski
  • English
  • Deutsch
  • Français
  • Español
  • Italiano
  • Русский
  • Українська

BIOKOMINKI

Biokominek (bio-kominek) to kominek na etanol (biopaliwo), który może być użytkowany wewnątrz pomieszczeń posiadających tradycyjny system wentylacji, gdyż do swojego działania nie potrzebuje komina odprowadzającego spaliny. Produktem spalania oparów biopaliwa (bio-etanolu) jest wyłącznie para wodna oraz dwutlenek węgla, czyli takie same substancje, jakie „produkuje” każdy z nas podczas oddychania. Nie ma popiołu, dymu ani sadzy. Dlatego też bio-kominek to kominek ekologiczny, który możemy użytkować we wnętrzach nie posiadających przewodów dymowych i spalinowych czyli np. w blokach, hotelach, restauracjach czy w budynkach użyteczności publicznej, gdzie kominki z otwartym paleniskiem nie mogą być instalowane.

Ogień od zarania dziejów towarzyszył ludzkości jako źródło ciepła i źródło światła. Oprócz swej podstawowej roli ogień pozwalał też tworzyć wyjątkowy nastrój i cudowną, nierzadko mistyczną atmosferę. Choć współcześnie gotować możemy na kuchni indukcyjnej, a czytać przy lampce elektrycznej, to wciąż uwielbiamy spędzać czas przy rozpalonym ognisku czy przy płonącym kominku… Ale nie zawsze mamy taką możliwość (mieszkamy w bloku) i nie zawsze mamy odpowiednio dużo czasu na „rytuał” rozpalania. I tu z pomocą przychodzą nam właśnie bio-kominki, które można rozpalić zawsze i wszędzie (oczywiście zachowując przy tym zasady bezpieczeństwa). Jak działa biokominek przedstawiamy na filmie – obejrzyj koniecznie!

Różnorodność i bogactwo form produkowanych przez nas biokominków spełni oczekiwania każdego amatora dobrego dizajnu i wielbiciela żywego ognia o nawet najbardziej wyrafinowanym guście. Połączenie oryginalnej stylistyki z prawdziwym ogniem to prosta droga do idealnej aranżacji Twojego wnętrza, tarasu czy ogrodu. W naszym sklepie oferujemy bio-kominki ścienne (wiszące), do zabudowy, wolno stojące, montowane na podporze, a także biokominki – lampy. Nieograniczona różnorodność stylów, łatwość montażu, prostota obsługi i wszechstronność zastosowania zdecydowanie przemawiają za biokominkiem, jako niezastąpionym wręcz elementem aranżacji wnętrz, tarasów i ogrodów.