Zabudowa biokominka cz.1
Na:
Zapewne wielu z Was zastanawiało się nad urozmaiceniem swoich czterech kątów ciekawą zabudową ściany. Gzymsy z taśmami led, wymyślne półeczki z oświetleniem halogenowym, TV we wnęce… A może kominek? Z tradycyjnym kominkiem opalanym drewnem czy brykietami w zabudowie jest całkiem sporo zachodu: panują w nim tak wysokie temperatury, że mocno trzeba zadbać o akumulację ciepła oraz zabezpieczenie przeciwpożarowe.
Zabudowa biokominka, to już całkiem inna sprawa – dużo mniej skomplikowana, a wręcz śmiemy stwierdzić, że całkiem łatwa. Zdolny majsterklepka poradzi sobie z nią w jeden dzień od A do Z. Oczywiście, jeśli sam projekt funkcjonalny nie będzie zbyt skomplikowany – im więcej wnęk, zabawy kształtem – tym więcej czasu zajmie przygotowanie takiej konstrukcji.
Co jest nam potrzebne? Ściana, którą chcemy zabudować; wizja zabudowy, jej projekt i oczywiście biokominek do zabudowy. Kiedy mamy już to wszystko, dokonujemy ostatnich pomiarów i przygotowujemy listę zakupów produktów, które będą niezbędne do zrealizowania naszego planu zabudowy biokominka. Pamiętajcie, że biokominki do zabudowy mogą mieć różne wymiary i występować w różnych wariantach (otwarte na przestrzał, otwarte z dwóch stron, narożne itd.). U nas możecie zamówić również biokominek na wymiar pasujący do Waszego indywidualnego projektu. Zanim jednak przystąpicie do realizacji lekkiej konstrukcji zabudowy biokominka – ważne jest zastanowienie się nad rodzajem biokominka, który chcecie mieć u siebie: chodzi o to, czy będzie on wkomponowany w ścianę jak obraz, czy też osadzony w ścianie działowej jako jej integralna część. W każdym z tych przypadków inaczej trzeba będzie zaplanować kolejność czynności montażowych. Dla zobrazowania zamieszczamy poniżej rysunki przedstawiające opisane powyżej konstrukcje zabudowy.
W kolejnej części napiszemy z jakich materiałów najlepiej wykonać zabudowę kominka na biopaliwo, a także jakie warunki powinny zostać spełnione, by użytkowanie biokominka w zabudowie było bezpieczne.